NATURE THEATRE OF OKLAHOMA

Nature Theatre of Oklahoma  Die Kinder der Toten

Elfriede Jelineki märgiline romaan "Die Kinder der Toten" (“Surnute lapsed”), kirjaniku hinnangul tema olulisim, oli aluseks teatritrupi Nature Theatre of Oklahoma tehtud vabas vormis kohandusele. Film võeti üles algupärastes kohtades, piirkonnas, kus Nobeli preemia laureaat üles kasvas. Steiermarki liidumaal 8mm filmilindile salvestatud puhkusefilm muutub pikkamööda surnust ülestõusnute painajaks. Küsimus kogunenud võlgade adekvaatse töötlemise võimalikkusest või võimatusest lendab läbi kõigi nende aspektide – loodus, kultuur, ühiskond ja ajalugu – mis on ka tänapäeval endiselt osa rahvuslikust identiteedist.

Karin ja tema dominantne ema paistavad suurest reisijate hulgast silma. Peale pillavat õhtusööki, kus lauldakse ja nauditakse traditsioonilisi Steiermarki piirkonna toite, sõidab turistidele otsa buss. Karin hukkub õnnetuses, kuid naaseb peagi elavate maailma zombina. 

Nature Theater of Oklahoma on auhinnatud New Yorgi kunsti- ja etendusasutus, mida juhivad Pavol Liska ja Kelly Copper. Iga uue projektiga püüavad nad püstitada võimatuid väljakutseid nii endale, publikule kui ka koostööpartneritele, töötades väljakujunenud žanrite koodide ja piiride raames ning samas neid lõhkudes. Kunagi ei ole kaks projekti omavahel vormiliselt samad, kuid samas on nende tööd alati täis huumorit, tõsidust, rangust ning publik mängib olulist rolli kas pealtvaatajate või sageli ka osalistena. Kasutades valmismaterjale, leitud kohti, andekaid omadusi, kosmilisi õnnetusi, äärmuslikke vormilisi manipulatsioone ja lihtsalt rasket tööd, paneb Nature Theater of Oklahoma kunsti mõjutama igapäevase reaalsuse tajumise muutust, mis laieneb esinemispaigast kaugemale – maailma, kus me elame.

Režissöörid: Kelly Copper, Pavol Liška (Nature Theater of Oklahoma)

Autorid: Kelly Copper, Pavol Liška (Nature Theater of Oklahoma); põhineb Elfriede Jelineki samanimelisel romaanil

Kunstnikud: Kelly Copper, Pavol Liška (Nature Theater of Oklahoma)

Peaosalised: Andrea Maier, Greta Kostka, Klaus Unterrieder, Georg Beyer

Produtsent: Ulrich Seidl (Ulrich Seidl Filmproduktion GmbH)

Esilinastus 8. veebruaril 2019 Berliinis

Linastusi Baltoscandalil toetab Austria Suursaatkond Tallinnas

Film on saksa keeles, eesti ja ingliskeelsete subtiitritega

Kestus:  90 min