MILO RAU (SUI)

The New Gospel

Film

Millest peaks Jeesus jutlust 21. sajandil? Kes oleksid tema jüngrid? Ning kuidas reageeriksid tänapäeva ilmaliku ja vaimse võimu kandjad ühe inimajaloo mõjuvõimsama prohveti ja sotsiaalrevolutsionääri tagasitulekule ja provokatsioonidele?

Filmi tegevus on viidud Itaaliasse Matera linna, kus nii Pasolini kui Gibson on filminud üles oma legendaarsed filmid Jeesuse elust. Režissöör Milo Rau ühes oma meeskonnaga naaseb evangeeliumi lätete juurde ning kujutab seda kui kogu tsivilisatsiooni kannatuslugu. 

Ühes Kameruni poliitilise aktivisti Yvan Sagnetiga elustab Milo Rau piibliloo, mis ei saaks olla praeguses hetkes aktuaalsem. Nende loodud poliitiline liikumine “The Revolt of Dignity” (Ülestõus väärikuse eest) võitleb üle Vahemere Euroopasse saabunud migrantide õiguste eest, kes satuvad Lõuna-Itaalia tomatipõldudele orjatööle ja elavad getodes ebainimlikes tingimustes. Tulemuseks on autentselt poliitiline, kuid ühteaegu ka teatraalne ja filmilik 21. sajandi Uus Evangeelium. Solidaarsusmanifest kõige vaesematele, ülestõus inimlikuma maailma eest.

 

R, 8.07 18.30 Kino
L, 9.07 19.00 Kino

 

OSTA PILET

 

Pikkus 110 min
Filmil on eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid
 
Osades Yvan Sagnet, Papa Latyr Faye, Samuel Jacobs, Yussif Bamba, Jeremiah Akhere Ogbeide, Mbaye Ndiaye, Kadir Alhaji Nasir, Ali Soumaila, Vito Castoro, Marie Antoinette Eyango, Anthony Nwachukwu, Mohammed Souleiman, Alexander Kwaku Marfo, Blessing Ayomonsuru ja paljud teised; ja Marcello Fonte, Enrique Irazoqui, Maia Morgenstern; hääl ja laulud Vinicio Capossela.
 
Idee, tekst ja režii Milo Rau; produtsendid Arne Birkenstock, Olivier Zobrist, Sebastian Lemke; kunstnik Thomas Eirich-Schneider; dramaturgia & montaaž Katja Dringenberg; dramaturgia & idee Eva-Maria Bertschy; dramaturgia & režissööri assistent Giacomo Bisordi; kujundus & kostüümid Anton Lukas, Ottavia Castellotti; originaalmuusika Marco Teufen, Julian Joseph Sound; montaaž Guido Keller, Dieter Lengacher; produktsioonijuht Elisa Calosi, Laryssa Stone; tõlge eesti keelde Mart Rummo.
 
Produktsioon fruitmarket, Langfilm & IIPM – International Institute of Political Murder; kaasproduktsioon SRF Schweizer Radio und Fernsehen / SRG SSR, ZDF; koostöö ARTE koostöös Fondazione Matera Basilicata 2019, Consorzio Teatri Uniti di Basilicata ja Teatro di Roma; toetajad Film- und Medienstiftung NRW, Bundesamt für Kultur (BAK), Zürcher Filmstiftung, DFFF - Deutscher Filmförderfonds, Kanton St.Gallen Kulturförderung / Swisslos, BKM - Die Beauftragte der Bundesregierung für Kultur und Medien, Volkart Stiftung, Suissimage Kulturfonds