LIIS VARES / STL

Liis Vares / STL Sinust saab tantsija!

Kelleks oled võimeline saama ja millal? Mis võiks anda julguse ja tekitada tahte väljuda valmismustritest, loobuda etteloodud rollidest?

Liis Varese uuslavastus on mõtteline järg lavastusele „Hingake! Ärge hingake!” (esietendus 18.10.2018 Sõltumatu Tantsu Laval). Autor jätkab keha kui materjali uuringuid, lubades ühes ruumis kohtuda neil, kelle elud on eri vajadustega. Sel korral on fookuses kogenud lavaprofessionaalid, naised, kes naudivad peatusi, kuid kelle tung on edasi liikuda. Nad liiguvad justkui eri kiirusel ja vastupidistes suundades, kuid lavaruumis tuleb neil kohtuda. Kohtuda teisega iseendas.

Liis Vares on vabakutseline tantsukunstnik. Ta on lõpetanud 2012. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna tantsukunsti erialal, kus on praegu improvisatsiooni ja kompositsiooni külalisõppejõud ning hetkel täiendab end Eesti Kunstiakadeemias kaasaegse kunsti magistrantuuris. Tema tegemiste fookuses on kaasaegne keha. Nii õpetaja kui etendajana käivitab teda inimeste individuaalne kehakogemus ja isiklik huvi. Liis on pühendunud keha ja tantsu mõiste avardamisele ja ümberhindamisele ajas. Tema tegemiste tuumaks on väga erinevad inimesed, kellega koos ta parasjagu liigub ja loob.

Lavastaja: Liis Vares
Etendajad: Helen Reitsnik, Katariina Unt
Kunstnik: Kristi Kongi
Helikujundaja: Ekke Västrik
Valguskujundaja: Siim Reispass
Dramaturg: Taavet Jansen
Produtsent: Sõltumatu Tantsu Lava
Kaasprodutsent: eˉlektron
Ärajäänud esietendus: 9.04.2020
Kestus: 1h 
Etendus on eesti keeles