LIIS VARES (EST)

LIIS VARES “Kus sa oled?” 
/ koreograafiline ruum /
Asukoht: korter 34 (telefon +372 32 45605) ja elektron.art

Füüsilise ruumi ametlikud külastusajad:
K, 6.07  14.00–20.00
N, 7.07  11.00–14.00; 17.00–20.00
R, 8.07  11.00–14.00
L, 9.07  16.00–20.00

Virtuaalne aken korterisse on avatud elektron.art lehel iga päev 11.00–20.00 

Keel ei ole takistuseks.

LV: “Paar aastat tagasi tulin ma siia, et lihtsalt olla. Et oleks vähem tegemist, rohkem juba olemasoleva jälgimist. Siin saab aega võtta ja anda. Võib ennast unustada ja leida. Kui siin olla, võib midagi isegi juhtuda. Kui tekib plaan, siis see kindlasti muutub. Iga hetk siin jätab jälje.”

Selle korteri näol on tegemist tüüpilise 1973. aastal ehitatud kõigi mugavustega korterelamus asuva elamispinnaga, kus igal ruumil on olnud oma kindel funktsioon, mis on aastakümneid määranud siin elanud inimeste olemise-ja liikumise viise ja rütme. Sellel korteril on oma minevik ja tulevik, kuid meie fookuses on see konkreetne aeg ja need inimesed, kes kohtuvad siin  6.- 9. juulil.

Liis Vares on koreograaf ja kunstnik. Tema praktika keskmes on kaasaegne keha. Tähelepanu on tema "tantsijal", kellega ta tantsib mustas kastis, valges kuubis ja hallikates toonides veebiplatvormil. Ta mängib piiridega füüsilise ja vaimse, isikliku ja sotsiaalse vahel. Järgides oma uurimisküsimust: mis tunne on/mida tähendab olla kehas, sukeldub ta üha enam kunsti ja olemise transmediaalsetesse sfääridesse.

Ruumiantropoloogiad

“Kus sa oled?” on osa eˉlektroni ellukutsutud interdistsiplinaarsest (etendus)kunstiprojektist “Ruumiantropoloogiad”, mille tulemusel sünnib tänavusel Baltoscandalil kolm uudisteost. Nagu nimigi viitab, tegelevad kunstnikud ruumi ja inimesega. Meid ümbritsev keskkond ja tingimused on midagi, mida me igapäevaselt tajume kui “asja eneses” - midagi mis on antud kuid just kaasajal üha enam tugevalt mõjutada saanud. Olgu selleks ülemaailmne pandeemia või virtuaalne reaalsus, mis aina enam on saamas meie ruumitaju tavapäraseks osaks.