LAURI LAGLE / VON KRAHLI TEATER

Lauri Lagle / Von Krahli Teater  Paratamatus elada ühel ajal

 

Von Krahli Teatri uue trupi esimene lavastus

Ühel hilisel ennelõunal ilmus areenile kuulus sportlane. Ta ei olnud enam endine. Haigus oli räsinud teda juba mitu aastat ning palju polnud enam jäänud. Ta köhatas ja silus kortsu tõmmanud vana kulunud kirjadega spordijaki natuke sirgemaks. Siis vaatas ta ringi tühjal staadionil, mis talle kunagi oli tähendanud nii palju. Tema kõrvu kostsid fanfaaride hääled, pulbitseva publiku lärm ning treeneri kirglikud karjed. Oli novembri lõpp, õhk oli niiske. “Kas te olete üldse märganud,” ütles kuulus sportlane vaikselt, “kui ilus on Tallinna vanalinn?”

Lauri Lagle lavastus “Paratamatus elada ühel ajal” algab hetkel, mil kõik on lõppemas. Inimesed on kogunenud ning valmistuvad millekski. Ent uued horisondid ei avane veel niipea. Nagu meie eludki, pole see jutustus, vaid hetked elatud eludest – ning nendest, mis alles ees.

Lavastuse pealkiri on parafraas Peeter Mudisti maali pealkirjast.

 

Lauri Lagle lõpetas 2006. aastal EMTA Kõrgema Lavakunstikooli näitlejana. 2006–2013 oli ta näitleja Eesti Draamateatris ning tegi lisaks sellele ka mitmeid töid lavastajana. Alates 2013. aastast on ta vabakutseline näitleja ja lavastaja. Filminäitlejana on ta korduvalt töötanud Veiko Õunpuuga. Aastatel 2013–2019 oli vabakutseline näitleja ja lavastaja, hetkel Von Krahli Teatris.

 

Lavastaja: Lauri Lagle 

Laval: Mari Abel, Ingmar Jõela, Rasmus Kaljujärv, Mart Koldits, Jörgen Liik, Markus Truup, Marika Vaarik
Kunstnik: Kairi Mändla
Dramaturg: Eero Epner
Valguskujundaja: Siim Reispass
Helikujundaja: Artjom Astrov
Videokunstnik: Maria Elisaveta Roosalu
Graafiline disainer: Allan Appelberg
Fotograaf: Herkko Labi

Lavastust toetab: Kultuuriministeerium, Kultuurkapital

Täname: Sakala 3 teatrimaja / Laura Papper, Tallinn Airport GH / Tiit Kepp, Meditsiinigrupp / Sigrid Vahtra ja Juss Herkel, Nordica / Inga Serman

Esietendus 28. novembril 2019 Von Krahli Teatris

Etenduse pikkus on 2 tundi ja 10 minutit, ilma vaheajata 

Lavastus on eesti keeles