GIULIO BOATO

Giulio Boato Shiro Takatani, between nature and technology

 

Unenäoliste, hüpnootiliste maailmadega tuntuks saanud kunstnik Shiro Takatani (1963–) uurib oma loomingus kirglikult mateeria päritolu, alates lõpmatult väikesest planktonist ja lõpetades tohutu tähesüsteemiga. Selles võrratus, poeetilises dokumentaalfilmis ühendab Takatani jõud oma lähimate kaastöölistega, sealhulgas helilooja Ryuichi Sakamotoga, et pühitseda oma suhet kunsti ja eklektilisse loomingusse, mis ulatub tantsust teatri ja installatsioonideni. Takatani väljendab end lihtsalt ja jõuliselt oma kahes suures ja olulises teemas: looduses ja tehnoloogias. 

 

Giulio Boato on õppinud kunsti Itaalias, kuid elab nüüd nii Itaalias kui ka Prantsusmaal, sõltuvalt teatrilavastustest ja dokumentaalfilmidest, mida ta lavastab. Tema esimene dokumentaalfilm oli vastuolulisest lavastajast Jan Fabrest, mis linastus 2015. aastal. Film jõudis arvukatele festivalidele üle maailma ning pälvis samal aastal Roomas parima dokumentaalfilmi auhinna. Sellest alates on Giulio Boato jätkanud koostööd Jan Fabrega, salvestades tema uuslavastusi, ka 24-tunnist lavastust „Mount Olympus” (2017). Eelmisel märtsil esitles Boato New Yorgis oma uusimat dokumentaalfilmi lavastaja Romeo Castelluccist. Kunstnike ja teatritega, kelle töid ja tegemisi ta on filminud, on ta loonud usaldusväärseid ja püsivaid sidemeid.

Boato dokumentaalfilm Shiro Takatanist järgib sedasama rada, mis sai võimalikuks tänu regulaarsetele kohtumistele Takatani ja tema kaastöölistega. 

 

Režissöör: Giulio Boato

Produtsent: Lea Bardet (Ideale Audience)

Kaasprodutsendid: Vosges Télévision (Prantsuse TV), Museum (Prantsuse TV)

Levitaja: EuroArts

Intervjueeritavad: Shiro Takatani, Ryuichi Sakamoto, Yuko Hasegawa, Thomas Delamarre, Satoshi Hama, Rioji Ikeda, Richard Castelli, Olivier Balzarini, Yuko Hirai, Simon Fisher Turner

Autoriõigused: © Ideale Audience – 2018

Film on jaapani, inglise ja prantsuse keeles, ingliskeelsete subtiitritega

Kestus: 55 min