FRANCK VIGROUX (FRA)

Flesh

Auto sõidab teelt välja ja satub kummalistele ja metsikutele aladele, mattudes kuhugi väljaspoole aega. Vähehaaval hakkab end paljastama selle koha topograafia, kus reaalsus paistab segunevat ebareaalsusega.

Juhindudes nii Inglise kirjaniku J.G. Ballardi loodud maailmadest (eriti teostes „Crash” ja „Concrete Island”) ja autoõnnetuse isiklikust kogemusest, uurib „Flesh” hetke, mis järgneb kokkupõrkele, silmapilku, mil aeg tundub peatuvat või laienevat. See on hetk, mil mõistus eraldab ennast kehast ning avaneb sürrealistlik vaatepilt. Sõidukite kered vormuvad liikuvateks objektideks, maanteesõlmedest saavad hiiglaslikud Golemid, automootorid paistavad hõljuvat jäävälja kohal. Mööda voolavate piltide ja aistingute mõjul kogeb vaataja midagi sarnast autojuhiga hetkel kui too siseneb tundmatusse sfääri... ühele viirastuslikule teekonnale. „Flesh”, mis asub elektroonilise ooperi ja audiovisuaalse kogemuse vahepeal, on muusikaline ja visuaalne kunstivorm, samas tantsu-/liikumislavastus, liikuv maal, mille tähendus selgub kogemusest ja läbi sellest tekkiva tunde.

Franck Vigroux on üks neist vähestest kunstnikest, kes on nii muusik kui lavastaja. Helilooja-etenduskunstnikuna on tal harukordne võimalus luua väga eripäraseid helimaastikke alates elektroakustilistest helidest kuni tööstusmürani, nii kaasaegset muusikat kui eksperimentaalset elektroonilist muusikat.

 

K, 6.07 22.00 Suur saal

N, 7.07 20.30 Suur saal

 

OSTA PILET

 

Vanusepiirang 14
Kestus 55–60 min
Keel ei ole takistuseks 
Etenduses kasutatakse lavasuitsu

Autor ja muusika Franck Vigroux; Video Kurt d'Haeseleer; Koreograaf Myriam Gourfink; Esinejad Azusa Takeuchi, Céline Debyser; Dramaturg Michel Simonot; Lisavideo Olivier Ratsi; Peavalgustaja Perrine Cado; Tehnikajuht Carlos Duarte; Kostüümid Atelier Darwin.

Toetajad ja koostööpartnerid:

Produktsioon Cie d’autres cordes; levitaja Théâtre de Nîmes; kaasproduktsioon Théâtre l'Empreinte Brive/Tulle, Césaré CNCM Reims, La Muse en circuit CNCM Alfortville, Festival Aujourd’hui Musiques de l’Archipel, SN de Perpignan; Toetajad biennale Nemo/Arcadi Île-de-France, ADAMI, DICREAM, SPEDIDAM; Residentuur Espace des Anges Mende, Humain trop humain CDN Montpellier, Festival Aujourd’hui Musiques de l’Archipel, SN de Perpignan, Anis Gras Arcueil, Théâtre l'Empreinte Brive/Tulle. La Cie d’Autres Cordes; Toetavad  Regional Council, DRAC Occitanie. Kaaskunstnik Théâtre de Nîmes.

Etendusi Baltoscandali festivalil toetab Prantsuse Instituut Eestis.