SHOWCASE BEAT LE MOT

Nazisuperpeople are better than you all – The Horror of the Ordinary

/Saksamaa/

Neljapealine kollektiiv Showcase Beat Le Mot asutati 1997. aastal Giessenis rakenduslikku teatriteadust õppinute poolt. See õppesuund moodustab uue saksa postdramaatilise teatri tuuma oma representatsioonikriitilise, teoreetilis-analüütilise profiiliga.

Asutamisest alates on grupp olnud seotud erinevate kunstiliste tegevusaladega, teatri kõrval on tegeletakse muusika, tele, muusikavideote, kujutava kunsti, kirjanduse, teaduse ja ürituste korraldamisega ja loetakse üheks rahvusvaheliselt oluliseks kaasaegseks performance-i teatrigrupiks.

Väidetavalt on olemas neli liiki teatrit, öeldakse sügavmõtteliselt ühes Brechti vaimus valminud näidendis: 1) teater, millel on midagi öelda ja on halvasti tehtud, 2) teater, millel ei ole midagi öelda ja on hästi tehtud, 3) teater, millel ei ole midagi öelda ja halvasti tehtud on, 4) teater, millel on midagi öelda ja hästi tehtud on. Milline teater meeldib Showcase-i kangelasele? „Mulle meeldib kõige enam teater, millel on midagi öelda ja mis on halvasti tehtud. – Sest seal tuleb sõnum kõige paremini esile.“

Natsisuperinimesed kaasavad koori, inglite ja trompetitega koori, et nad saaksid häälte abil edasi reisida. Koor peaks laulma Wagnerit, oskab aga ainult Verdit. “Ükskõik,” mõtlevad Natsisuperinimesed. Sest nende deviisiks on: ruumi teha. Nende vajadus värske õhu ja tühja ruumi järele on igasugusest vihkamisest tugevam. Natsisuperinimesed pühivad teelt kõik, mis nende vaatevälja satub, sest nad on aru saanud, et destruktsioon muudab maailma kordades lihtsamaks. Neil ei ole plaani, nad tahavad üksnes luua rohkem ruumi. Vääriti mõistmine ei tee neile vähimatki muret. Sellepärast näevad nad igal pool teid. Ja kuna nad igal pool teid näevad, peavad nad kõik oma teelt koristama.

(Põhineb Walter Benjamini artiklil “Destructive Character”)

 


 

Idee, teostus, lava ja kostüüm: Showcase Beat le Mot

Muusika: Albrecht Kunze

She Wolf Sharon: Sharon Smith

Kostüüm: Tanja Jesek, Clemens Leander

Konstruktsioonid: Christian Wenzel, Andrej Trofimoff

Video: Alexej Tscherny

Graafika: Anne Kube

Valgus: Sebastian Zamponi

Heli: Albrecht Kunze

Produktsiooni manager: Olaf Nachtwey

Produtsendid: Beat le Mot and the Neues Theater, Halle

Kaasproduktsioon: Neues Theater Halle

Toetajad: Federal Cultural Foundation Doppelpass Theatre Co-operation Programme

 


 

Kestus: 150min

 


 

7. juuli  22.30-1.00      KÜÜN    OSTA PILET

8. juuli  18.30-21.00   KÜÜN     OSTA PILET