News

Baltoscandali passid tulevad müüki

Rahvusvahelise etenduskunstide festivali Baltoscandal passid tulevad müüki esmaspäeval, 15. jaanuaril 2018. Sel aastal toimub Baltoscandal 4.–7. juulini Rakveres. Juba viieteistkümnendat korda ning iga kahe aasta tagant toimuv festival esitleb kaasaegseid suundi Euroopa ja maailma etenduskunstides.

Festivali kava avalikustatakse kevadel, kuid mitmed esinejad on juba teada. Juubelimaigulisele festivalile tulevad lisaks uute tulijatele oma uusi töid näitama ka varem siin käinud esinejad. Eelmisel festivalil publikut omapärase muusikateatriga üllatanud Joris Lacoste’i uues lavastuses „Suite n°3” saab kuulda kõiki Euroopa Liidu keeli. Forced Entertainment Brexitit läbiviivast Suurbritanniast tuleb külla lavastusega „Real Magic” ja proovib mängulises võtmes mõtteid lugeda. Esmakordselt on festivalil Teatr Powszechny Poolast lavastusega „Klatwa”, mis esitab küsimusi kaasaegse kunsti, inimese ja religiooni suhete kohta. Ivo Dimchev on taas Rakveres, sedakorda muusikalise etteastega. Jérôme Bel`i „Gala” annab Rakvere ja Lääne-Virumaa rahvale võimaluse lavale astuda ning juubeli puhul avatakse Baltoscandal Rakvere keskväljakul suurejoonelisemalt kui muidu. Tulemas on ka traditsiooniline jalgpallimatš romantikute ja küünikute vahel ning kontserdid klubiõhtutel.

Festivali kunstiline juht Priit Raud: „Baltoscandal on tulevikku vaatav ja kätt ühiskonna pulsil hoidev. Intrigeeriv ja rahustav. Mõtlemapanev ja vabastav. Viieteistkümnes festival tuleb ehk rohkem meie ja ühiskonna peale mõtlev. Mitte tingimata ülitõsiselt. Me räägime karmidest asjadest, kuid ei lähe moraalitsemise teed. Me näitame, et selline see maailm lihtsalt on. Me pole kõigega nõus, mis siin sünnib. Me kritiseerime, aga aktsepteerime. Me näitame austust üksteise vastu ja selle vastu, mida keegi teeb. Me ei õpeta kellelegi, mis on õige.”

Festivali pass tagab viisavaba sissepääsu festivali kõikidele lavastustele. Passid on saadaval Piletimaailma müügikohtades üles Eesti ning internetis piletimaailm.com hinnaga 115 €. Müügile tuleb 20 passi. Üksikpiletid tulevad müüki kevadel koos programmi avalikustamisega.

LISAINFO: seisuga 19. jaanuar 2018 on passid välja müüdud. Üksikpiletid tulevad müüki kevadel.

Joris Lacoste „Suite n°3”, foto Roland Verant

Forced Entertainment "Real Magic"

2018. AASTAL TULEB BALTOSCANDAL 15. KORDA

Juubelimaiguline Baltoscandal

Baltoscandal tuleb juba viieteistkümnendat korda. Vältmatult. Esimesest festvalist on selleks ajaks möödas 28 aastat. Seda on palju. Tuleva festivali külastajate hulgas on seega väga palju inimesi, kes polnud veel sündinud, kui Pärnus toimus esimene Baltoscandal. See viis meid mõttele kutsuda tagasi kõik esimestel festivalidel osalejad, et tänane festivalikülastajate põlvkond teaks, millest vanad olijad õhtuti festivaliklubis räägivad. Aga ei – Baltoscandal on tulevikku vaatav ja kätt ühiskonna pulsil hoidev. Intrigeeriv ja rahustav. Mõtlemapanev ja vabastav. Viieteistkümnes festival tuleb ehk rohkem meie ja ühiskonna peale mõtlev. Mitte tingimata ülitõsiselt. Läbirääkimised käivad mitme esinejaga – eelmisel korral omapärase muusikateatriga publikut üllatunud Joris Lacoste’i uues lavastuses saab kuulda kõiki Euroopa Liidu keeli. Ootame külla ka varem festivali publikut rõõmustanud Forced Entertainment’i Brexitit läbiviivast Suurbritanniast. Rakvere ja Lääne-Virumaa rahvas saab taas võimaluse lavale astuda ning juubelimaigulise tähtpäeva puhul avatakse Baltoscandal Rakvere keskväljakul suurejoonelisemalt kui muidu.

Tuleb nii baltot kui scandalit. Oodake!

Priit Raud

Baltoscandali kunstiline juht

JÄRGMINE BALTOSCANDAL 2018

Nüüd saate kalendrisse märkida - järgmine Baltoscandal toimub 4.– 7. juulini 2018 Rakveres. Baltoscandal tuleb juba 15ndat korda ning juubelimaigulise tähtpäeva puhul on oodata üllatusi. Programmi avalikustame kevadel.