ANDROS ZINS-BROWNE / TÜVKA TUDENGID

Limewire* (v3.0)

/Belgia-Eesti/

Noorteliikumisekumised, kontrakultuurilised ja subkultuursed liikumised on alati kehastanud vastuseisu vaimu. Neile sotsiaalsetele, poliitilistele ja kultuurilistele liikumistele on omane kokkupõrked, reageerimine ja muutlikkus.
Võrgustikest ja failijagamisprogrammidest alguse saanud koreograafia seab küsimuse alla kõigele vastu olemise vaimsuse. Seda ajal, mil kõige tugevamaks kultuurivastaseks tööriistaks on osutunud kopeerimine. Mis staatusega on noorteliikumine, mis levitab võrdselt autentset ja võltsi; mis on täis viirusi, aga kunagi ei sure; mis ei loo midagi uut, vaid paljuneb massiliselt pelgalt läbi enese taasloomise ja osade uuesti kokkupanemise?

Andros Zins-Browne õppis Brüsselis tantsukoolis P.A.R.T.S., "Limewire*" oli tema diplomitöö, mis valmis 2006. aastal ning osutus kohe väga menukaks. Pärast mõneaastast tuuritamist ei esitatud seda mitu aastat, kuni Salzburg Experimental Academy of Dance kutsus Zins-Browne’i teost taaslavastama oma üliõpilastele. Baltoscandal kutsus Andros Zins-Browne’i taaslavastama tema Limewire-teose järjekordset versiooni Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsu- ja teatritudengitele. Pärast mitmekuulist prooviperioodi esietendubki "Limewire* (v3.0)" Baltoscandalil 6. juulil 2016.

 


 

Koreograaf: Andros Zins-Browne

Originaallavastuse loojad ja esitajad: Andros Zins-Browne, Eugenie Rebetez, Agnieszka Dmochowska, Tarek Halaby, Marc Inglesias

Muusika: Smells Like Teen Spirit, Nirvana

Helikujundus: Peter Lenaerts

Valguskujundus: Clive Mitchell

Tänud: Xavier Le Roy, Sandy Williams, Jennifer Defays, Bojana Cvejic, Sandra Iché, 2nd year Limewire workshop

v3.0

Esitajad: Maris Kahre, Karl Kask, Leanika Mändma, Reelika Poroson, Stella Kruusamägi, Kadi Keskülla, Kristo Sauela

Projektijuht: Irene Hütsi

Koostöös Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia Etenduskunstide osakonnaga.

Toetaja: Eesti Kultuurkapital


 

Esietendus: 6.07.2016 Baltoscandal festival, Rakvere

Kestus: 30min

Keel ei ole takistuseks.

 


 

6. juuli  0.00-00.30     VÄIKE SAAL    välja müüdud

7. juuli  23.00-23.30  VÄIKE SAAL     OSTA PILET